Ankara Dr. Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi

Adres:
Yenice Mahalllesi Soğukpınar Sok No: 3
Posta Kodu:
06780
Telefon:
+90 (312) 863 10 41
Eposta:
haedhastanesi@gmail.com
Web Sitesi:
http://www.elmadagdh.saglik.gov.tr/
Bu sayfa en son 25.06.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.

    Hastanemiz 1991 yılında 50 yataklı olarak hizmete açılmıştır. Acil ve idari birimler iki kattan ibaret olan eski binada hizmet verirken ,  bitişik olan yeni Hastane  kısmı  5 katla hizmet sunmaktadır.  Dahiliye, Genel Cerrahi , Beyin Cerrahisi, Ortopedi ve Kadın Doğum gibi branşlar başta olmak üzere birçok branşta hizmet vermektedir. Yoğun talep sebebiyle 2010 yılında hastanemizin yatak kapasitesi 75’e çıkartılmış olup hala 67 fiili yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

            Bugün KBB, Göz, Fizik Tedavi, Çocuk, Üroloji, Psikiyatri, Nöroloji, Cildiye ve göğüs Hastalıkları alanlarında da hizmet veren hastanemizde pek çok ameliyatlarda güvenle yapılabilmektedir. İki Ameliyathane ve bir doğumhanesi olan hastanemiz Sağlık Kurulu olarak ta hizmet sunmaktadır.

            Hastanemiz 50.000 nüfuslu Elmadağ ilçemize hizmet verdiği gibi, Doğuyu batıya bağlayan en önemli transit yol olan E5 karayolu üzerinde bulunduğundan aynı zamanda bir trafik hastanesi görevi de yapmaktadır. İlçemizde Makine ve Kimya sanayi fabrikaları, Roketsan Roket fabrikası, Baştaş çimento ve Çaykur  çay paketleme tesisi benzeri diğer sanayi kuruşları çok sayıda bulunduğundan Hasta potansiyelini işçi, işçi emeklileri ve aileleri oluşturmak tadır. Günde ortalama olarak 500 hastaya  bakılmaktadır, bu oran özellikle kış aylarında daha da yükselmektedir.

            Tüm Laboratuar, görüntüleme ve bakım hizmetlerinin titizlikle sunulduğu hastanemizde Genel cerrahi servisinde 26, Dahiliye servisinde 26, Kadın doğum servisinde 9, Acil serviste 9 ve yoğun bakım ünitesinde 5 yatak sayısıyla hizmet verilirken, tüm tetkikler günübirlik olarak yapılmakta bu sayede hastalarımızın problemleri en kısa sürede çözüldüğü için hasta memnuniyeti sağlanmaktadır.

            Hastanemiz ihtiyaca binaen yakın olan Hasanoğlan Beldemizde bir semt polikliniği açmıştır. Bu beldemiz merkeze uzaklığı  12 km olup günlük ilçemize servisi olduğu halde belde insanımızın ayağına hizmet götürmeyi kendisine bir görev bilmiştir. İlçemizde ağız ve diş sağlığı merkezi bulunduğu için hastanemizde mevcut olan iki diş ünitesini ve diş hekimleri ile teknisyenini burada görevlendirmiştir. Her branştan hekimlerimiz semt polikliniğinde haftanın belirli günlerinde rotasyonlu olarak hizmet vermektedirler. Günlük alınan kan örnekleri de gününde çalışılmakta aynı gün veya en geç ertesi gün  hekimlerine internet ortamında ulaşmaktadır, isteyen hastalarımız tetkik sonuçlarını bilgisayar çıktısı olarak ta alabilmektedirler.

              Hastalarımız internet üzerinden veya telefonla hastanemize ulaşıp randevu alabilmekte, tetkik ve tahlil sonuçlarına gününde internet ortamdan ulaşabilmektedirler.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır