Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Türkocağı Sok No:3 Sıhhıye/ankara
Posta Kodu:
06410
Telefon:
+90 (312) 310 32 30
Eposta:
aftrh.bilgi@saglik.gov.tr
Web Sitesi:
http://ankaraftrh.saglik.gov.tr/
Bu sayfa en son 22.06.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Misyonumuz ;

Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden deneyimli çalışanlarımızla, hastalarımızın sağlık hizmetine zamanında, güvenli bir ortamda, eşit şartlarda ve rahat bir biçimde ulaşmalarını sağlamaktır.

Vizyonumuz ;

Gelişmiş teknolojik donanımlara ve bunları kullanabilecek bilimsel yeterliliğe ulaşmış, mutlu sağlık çalışanlarına sahip olmak, 
Hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutan, personeli ile bütünleşmiş, duyarlı bir hastane yönetimi oluşturmak,

Güvenlik koşulları sağlanmış temiz bir ortamda, sağlık hizmetlerinde hedeflenen kalite kriterlerine ulaşarak, hastalarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını optimum düzeyde karşılamaktır.

Tarihçe;

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi Sağlık Bakanlığı’ nın birinci beş yıllık kalkınma planı dahilinde 1963 yılında uygulamaya konulmuştur. 28 Ağustos 1968 yılında yurdumuzun ilk yataklı rehabilitasyon merkezi olarak hizmete sunulmuştur. Hastane ilk 50 yatan, 200 ayaktan gelen hastaya hizmet kapasiteli olarak açılmıştır. Ayrıca Türkiye’nin ilk 50 yatak kapasiteli pediatrik rehabilitasyon merkezidir.Daha sonra artan talep nedeniyle kat ilavesi yaptırılarak  kapasitesi 200 yatak olarak  arttırılmıştır. 2007 yılında  Gazi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi bünyemize katılarak yatan hasta kapasitemiz 270’e çıkarılmıştır. Ana binamızdaki Çocuk Kliniğimiz 2008 yılının Mart ayında Gazi Ek Binamıza taşınmıştır. 
Gazi Ek Binamız giriş katında  
hasta poliklinikleri, diş polikliniği , 40 yataklı Çocuk  Klinik Birimimiz ve 34 yataklı Fizik Tedavi Klinik Birimimiz  ile yatan ve ayaktan hastalarımıza hizmet vermektedir. 
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır