Ankara Kalecik Devlet Hastanesi

Adres:
Kalecik
Posta Kodu:
06870
Telefon:
+90 (312) 857 25 23
Web Sitesi:
www.kalecikhastanesi.gov.tr
Bu sayfa en son 22.06.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Kalecik Devlet Hastanesi Tarihçe

 

1940'lı yıllarda yapılan 3 katlı ana binaya 1998 yılında Tekel binası kiralanmıştır. 2002 yılında Sağlık Ocağı Lojmanı tadilatı yapılarak Hastaneye dahil edilmiştir. 2005 yılında ana bina ile Sağlık Ocağı Lojmanından çevrilen ek bina birleştirilmiştir. 2006 yılında Hastane'nin karşısında olan eski Sağlık Ocağı binası tadilat yapılarak Diyaliz Ünitesi olarak açılmıştır. Fakat diyaliz hasta sayılarının yetersiz olması sebebiyle 2006 Eylül ayında Diyaliz Ünitesi kapatılmıştır. 1998 yılında tekelden kiralanan idari bölümler binası 2007 yılında maliye bakanlığınca hastanemize tahsis edilmiştir. Halen üç ayrı binada hizmet veren Hastanemizde servisler ana binada, idari bölümler tekelden alınan binada, acil servis, poliklinikler, röntgen ve laboratuar hizmetleri de Sağlık Ocağı lojmanından çevrilen binada, muhasebe ve ambar birimleri de diyaliz ünitesi kapatıldıktan sonra boşalan binada hizmet sunmaktadır. 

 

Misyonumuz

 

Sağlık hizmetlerini insan hakları ve hasta haklarını standart alarak, etik kurallara uygun, profesyonellik ve ekip çalışması içinde etkin, verimli, saygın, kaliteli ve güler yüzlü bir anlayışla topluma sunmaktır. 

Vizyonumuz

 

Uluslar arası standartlara uygun sağlık hizmeti sunmak, kurum olarak hastanemizde tüm sağlık hizmetlerini tam teşekküllü verebilen, tercih edilen güven ve saygınlık duyulan, mutluluk veren bir sağlık kuruluşu olmaktır.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır