Ankara Özel Acıbadem Hastanesi

Adres:
Turan Güneş Bulvarı 630.sokak No:6 Or-an, Çankaya/ Ankara (TRT Genel Müdürlüğü Karşısı)
Posta Kodu:
06550
Telefon:
+90 (312) 593 44 44
Eposta:
ankarainfo@asg.com.tr
Web Sitesi:
http://www.acibadem.com.tr/danisma/Hastaneler/28/13/ankara-h
Bu sayfa en son 17.07.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Tanıtım
Acıbadem Sağlık Grubu: Sağlık Sektöründe Dünya Markası

İlk hastanesi 1991 yılında kurulan Acıbadem Sağlık Grubu, yapılan marka değerlendirme sonuçları ve sektörde ulaştığı konum itibariyle Türkiye’nin en değerli özel sağlık kuruluşudur. Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesinde bulunan 17 hastane ve 13 tıp merkezinde 2200’ü doktor, 3500’ü hemşire olmak üzere yaklaşık 13000 çalışanıyla sağlık hizmeti vermektedir. Donanımlı sağlık çalışanları, ileri teknolojisi, modern altyapısı ve JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş sağlık standartlarında teşhis ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. 

Son yıllarda yurtdışında yaptığı yatırımları artıran Acıbadem, Ocak 2012’den beri sağlık sektöründe geniş bir küresel ağa sahip olan Intergrated Healthcare Holding (IHH)’in üyesidir. Yatırımcıları Malezya’da Khazanah, Japonya’da Mitsu ailesi olan IHH’ye son katılan üye Türkiye’den Aydınlar Ailesi’dir. Acıbadem, bu birleşmeyle sağlık sektöründe global bir markaya dönüşerek dünyanın 2. büyük sağlık zinciri olmuştur.
Dünyaya Örnek Entegre Sağlık Sistemi

Acıbadem, sadece bir hastane grubu olmanın ötesinde sağlık destek hizmet kuruluşlarıyla örnek olabilecek bir entegre sağlık hizmeti modeli oluşturmaktadır. Bu kuruluşlardan biri olan Acıbadem Proje Yönetimi, Türkiye’de ve yurtdışında anahtar teslim hastane projeleri gerçekleştirmektedir. Bir diğer kuruluş olan Acıbadem Sigorta, sağlık ve hayat sigortası ile birlikte TPA (Third Party Administration-Üçüncü Parti Organizasyon) hizmetleri sağlamaktadır. Acıbadem Mobil Sağlık; acil sağlık ve evde sağlık hizmetlerinin yanı sıra ambulans ve teletıp hizmetleri sunmaktadır. İştirak şirketlerinden APlus ise her ölçekte hastaneye catering, yıkama ve temizlik hizmetlerini içeren tesis yönetim hizmeti vermektedir. Grubun bir diğer güçlü yanını oluşturan Acıbadem Laboratuvarları; genetik, patoloji, kök hücre ve kordon kanı bankacılığı ile geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Son olarak Acıbadem Üniversitesi; tıp fakültesi, hemşirelik ve sağlık yönetimi bölümleri ile grubun sağlık sektöründeki tecrübelerini gelecekte sağlık hizmetlerini sunacak kuşaklara aktarmaktadır.
İleri Teknoloji Tanı ve Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu’nda ileri teknoloji tanı ve tedavi cihazlarıyla sağlık hizmeti sunulmaktadır. Günümüzün etkin görüntüleme tekniklerinden biri olan PET/BT; onkoloji alanında tümörün saptanması, tümör yayılım derecesinin belirlenmesi, radyoterapi planlanması, tedaviye yanıtın değerlendirilmesi ve bazı durumlarda mevcut kitlenin iyi ya da kötü huylu olup olmadığının belirlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Epilepsi odağının belirlenmesinde, Alzheimer hastalığı gibi nörolojik olgularda ve kalp krizi sonrası kalpte canlı doku varlığının araştırılmasında da önemli rol oynamaktadır. 

Flash CT, hızlı ve düşük radyasyonlu bir tomografi cihazıdır. Başta kardiyak ve akciğer taraması olmak üzere vücudun hemen her alanında görüntü sağlayabilmektedir. Flash CT ile 4 saniyede tüm vücut tomografisi, 0.25 saniyede kalp anjiyosu ve 0.6 saniyede nefes tutmaya gerek kalmadan akciğer çekimi yapılabilmektedir. Çekim esnasında hareket özgürlüğü sağlaması ve kısa çekim süresi sayesinde travma hastaları, çocuk hastalar ve obez hastalar için kullanım rahatlığı sunmaktadır. 

Gerekli olan minimum doz ile iki boyutlu ve çok kesitli üç boyutlu tomosentez görüntüleme kapasitesine sahip 3 Boyutlu Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi cihazıyla memeden ince tabakalar halinde bir dizi dijital görüntü alınmakta ve bu tabakalardan memenin üç boyutlu görüntüsü sentezlenebilmektedir. Böylece problemli bölgeler ve meme tümörleri saptanabilmektedir. 

4 Boyutlu Meme Ultrasonografisi ile tüm meme standart pozlarda görüntülenebilmekte ve elde edilen görüntü setleri daha sonra hekim tarafından özel bir ekran üzerinde değerlendirilmektedir. Görüntüler ekran üzerinde istenilen her kesit düzleminde yeniden oluşturulabilmekte, yeniden ölçümler yapılabilmektedir. 

LIAC ile meme kanseri tedavisinde “ameliyat sırasında tek doz radyoterapi” yapılabilmektedir. Operasyonda memedeki tümör çıkarıldıktan sonra cihazdaki özel aplikatör tümörlü bölgeye yerleştirilmekte, gerekli ölçümlerin ardından sağlam dokular tamamen korunarak yüksek doz ışın sadece bu bölgeye verilerek lokal tedavilerin tümü tamamlanmaktadır. Bu sayede, uygun hastalarda ameliyat sonrası ışın tedavisine gerek kalmamakta veya tedavi süresi kısalmaktadır. 

Gamma Knife Perfexion; AVM (doğuştan beyinde damar yumağı), beyin tümörleri ve fonksiyonel hastalıklarda kullanılmaktadır. Anestezi ve yoğun bakım gereksinimini ortadan kaldıran ve kullanımı birkaç saat süren Gamma Knife Perfexion, hastalara kansız ve bıçaksız bir tedavi imkanı sunmaktadır. Hastaların çoğu tedavinin ertesi günü günlük yaşantısına dönebilmektedir. 

Uzay neşteri olarak tanımlanan CyberKnife; tüm vücutta milimetreden daha hassas doğrulukla kanser tedavisi yapmak için tasarlanmış robotik radyocerrahi sistemidir. Bu sistem sayesinde radyasyon demetleri odaksal olarak kullanılarak, beyin ve vücuttaki tüm kanserli bölgeler yüksek dozlarla tedavi edilebilmektedir. Tedavi sırasında normal dokular, radyasyonun etkilerinden maksimum oranda korunabilmektedir. 

Robot ‘da Vinci’, operasyonu mikro kesilerle yapmakta ve 3 boyutlu görüntü alınmasına imkan tanımaktadır. Bunun için ameliyat sahasının dışındaki bir konsolda oturan ve onu yönlendiren bir doktora ihtiyaç duymaktadır. Başta üroloji, kalp-damar cerrahisi, genel cerrahi, kulak burun boğaz ve kadın hastalıklarında olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. 

İntraoperatif 3 Tesla MR, tüm vücudun görüntülenmesinde kullanıldığı gibi beyin ameliyatlarında sağladığı hızlı görüntülerle, tümörün temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyat yapılırken görüntü elde edilebilmesi özelliği sayesinde cerrah, ihtiyaç duyduğu her noktada, hastayı uyandırmadan ve ameliyat bölgesini kapatmadan steril bir ortamda tetkik yapabilmektedir. 

Manyetik Rezonans (MR), tümöral kitlelerin hastalık bulguları oluşmadan erken dönemde yakalanmasına olanak sağlamaktadır. Klasik tarama yöntemlerinde gözden kaçabilecek durumlarda yapılan MR incelemesi, tümör tanısını kolaylaştırmaktadır. MR cihazının hareketli masasında yatan hastadan paralel görüntüleme ve birleştirici yazılım programları ile en fazla 30 dakikada optimum çözünürlük ve kalitede görüntü alınmaktadır.
Özellikli Merkezler

Acıbadem Sağlık Grubu’ndaki tüm hastaneler, özellikli merkezleriyle de hizmet vermektedir. Grupta yer alan 5 kanser (cerrahi, radyoterapi, kemoterapi), 11 kalp (pediyatrik ve yetişkin kardiyoloji ile kalp cerrahisi), 9 IVF (infertilite), 5 organ nakli (karaciğer, böbrek, kemik iliği), 3 omurga ve eklem, 1 sporcu sağlığı, 6 nükleer ve 3 robotik cerrahi merkezi, ileri teknoloji altyapıları ve donanımlı uzmanları ile hizmet vermektedir.
FIFA Onaylı İlk Merkez

Amatör ve profesyonel sporcuların teşhis ve tedavilerine yönelik tüm uygulamaların teknolojik cihazlarla, donanımlı hekimlerce sunulduğu Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi; Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Sporcuların sakatlanma sonrası performanslarının artırılması ve en kısa sürede spor yaşamlarına geri dönmelerinin hedeflendiği merkezin kalitesi, uluslararası alanda da tescillenmiştir. 

Sporcu Sağlığı Merkezi ile öne çıkan Acıbadem Fulya Hastanesi Türkiye’de bir ilke imza atarak 2012 yılında FIFA Tıp ve Araştırma Merkezi tarafından F-Marc Sertifikası ile ödüllendirilerek “FIFA Mükemmeliyet Merkezi” unvanına layık görülmüştür. Dünyada sadece 26 merkezi verilen bu unvanı alan Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi, kalitesini tescilleyerek Türkiye’nin FIFA onaylı ilk sağlık merkezi olmuştur.
Kağıtsız ve Dijital Altyapı

Tıp teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden Acıbadem, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “Hastane Bilgi İletişim Sistemi” ile hastaneler arasında güçlü bir iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır. Her noktadan anlık elektronik bilgi akışı ile kağıtsız tedavi sağlayan “Cerebral Sistem” sayesinde medikal bilgiler, elektronik bilgi ağı ile kontrol edilmektedir. Hastaların tüm radyolojik görüntüleri PACS sistemi ile kaydedilmekte ve tüm Acıbadem hastanelerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenebilmektedir.
Kalite Çalışmaları

Acıbadem Sağlık Grubu, kalite iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını güçlendirmek için Joint Commission International (JCI) akreditasyon standartlarını kullanmaktadır. JCI, sağlık hizmetlerinde kalite standartlarını belirleyen ve denetleyen, bağımsız bir uluslararası akreditasyon kuruluşudur. Acıbadem Sağlık Grubu JCI akreditasyon standartlarına bağlıdır, uyumludur. Grup bünyesinde Acıbadem International, Acıbadem Kadıköy, Acıbadem Bakırköy, Acıbadem Kozyatağı, Acıbadem Maslak, Acıbadem Fulya ve Acıbadem Adana Hastaneleri JCI tarafından akredite edilmiştir.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır