Ankara Ulucanlar Göz Eğitim Ve Araştirma Hastanesi

Adres:
Ulucanlar Cad. No:59
Telefon:
+90 (312) 312 62 61
Eposta:
ulucanlargoz@saglik.gov.tr
Web Sitesi:
http://www.ulucanlargoz.gov.tr/
Bu sayfa en son 27.12.2015 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
        1995 yılında SSK bünyesinde kurulmuş olan hastanemiz, 2005 yılından itibaren Sağlık Bakanlığına devredilmiş olup, halen Kamu Hastaneleri Kurumu, Ankara 1.Bölge Genel Sekreterliği bünyesinde Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

          Çağdaş bir yönetim sistemi ve son bilgi ve teknoloji uygulamaları ile örnek gösterilen, hasta ve hasta yakınlarının tüm sağlık gereksinimlerini karşılayan, akademik çalışmaları ve engin deneyimi ile bilimsel çalışmalar yapan, en yeni bilimsel çalışmalardan haberdar olan ve son teknolojiyi uygulayabilen bir dal hastanesi olmak, yetiştirdiği hekimlere de bunu aşılayarak ülkemiz sathında yaygın olarak hizmet verecek olan göz hastalıkları uzmanı yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık hizmeti veren, bilimsel çalışmaları ile dünya tıbbında gözle ilgili referans bir “Göz Enstitüsü olmak” vizyonu ile çağın gereklerine uygun, bilimsel ve son teknolojiyi kullanan etik değerler çerçevesinde hizmet veren ve bu ilkelerden ödün vermeden açık, dürüst, güvenilir, insan ve hastaya hizmet odaklı tanı ve tedavi hizmeti sunmak hedeflerimizin başında gelmektedir.

          Sürekli eğitim, ölçme, iyileştirme yöntemleri kullanarak devamlı gelişmeyi, yenilemeyi sağlayan bir yönetim ve işletim sistemi örneği vermek; Hasta ve hasta yakınlarının ve aynı zamanda çalışanların memnuniyetine odaklı, yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak misyonuyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

         Hastalarımızın zaman kaybını engellemek için hastanemizde, Eylül 2008 tarihinden itibaren telefonla randevu sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Böylelikle hastalarımız isterlerse gelip bizzat sıra alabilecekleri gibi isterlerse de telefonla sıra alabilmektedirler. Telefonla randevu sistemi Kızılay semt polikliniğimiz içinde geçerli olup aynı numaralardan hastalarımız Kızılay polikliniğimiz içinde sıra alabilmektedirler. Bu sistem 2011 yılında Sağlık Bakanlığının 182 nolu Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) olarak değişmiştir. İsteyen hastalarımız bu numaradan ya da web sitemizde yer alan internetten randevu alma linkinden istedikleri doktora randevu alabilirler.Hem de istedikleri hekimi seçebilmektedirler.

         Hastanemizde Ocak 2009 tarihi itibariyle hekim seçme hakkı uygulanmaya bağlanmıştır. Böylelikle hastalarımız hekim seçme hakkını kullanarak o günkü görevli hekimlerden hangisine muayene olmak istiyorlarsa ona muayene olabileceklerdir

         Ocak 2009’da Kızılay Atatürk Bulvarı üzerinde “Kızılay Semt Polikliniğimiz” hizmete girdi. Kızılay’da Sağlık Bakanlığına ait bir eğitim ve araştırma hastanesi olan Ulucanlar Göz Hastanesinin “kamu hastanesi olarak” bir şubesinin olmasının bizlere güven vereceğini, kurumun kendine olan güvenini arttıracağını ve hizmet standartlarını yükselteceğini düşünmekteyiz. Bu polikliniğimizde hastalarımız zaman kaybetmeden muayenelerini olmakta ve gerekli görüldüğü takdirde Ulucanlar ana bina tıbbi birimlerine sevki yapılmaktadır. Kızılay’da açmış olduğumuz semt polikliniğimiz, Hastanemiz vizyonu açısından çok önem verdiğimiz bir uygulamadır.

        Poliklinik sayımız 2012 yılında 12 ayda genel toplam ayaktan hasta sayısı 306012 , acil muayene sayısı 34703 , ve   hastanemizde yatan hasta sayısı yıllık 15912 dir. 

        Yapılan ameliyat sayısı 2012 yılında (büyük orta küçük) 23683 dür. Hasta tetkik sayıları (laboratuar radyoloji ekg):  109514 laboratuar  - 13958 görüntüleme dir.

        Yönetim olarak hedefimiz Ulucanlar Göz Hastanesini bir markaya dönüştürmek ve ileride yüksek teknolojiye haiz ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık hizmeti veren, bilimsel çalışmaları ile dünya tıbbında gözle ilgili referans bir ‘’Göz Enstitüsü”  olmak arzusundayız.  Bunun için gerekli insan kaynağına sahip olduğumuza inanmaktayız. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlandırarak ve tüm personelimizden azami ölçüde faydalanarak yolumuza devam edeceğiz.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır