Antalya Anadolu Hastanesi Kemer

Adres:
Yeni Mahalle Atatürk Blv. Kemer/Antalya
Posta Kodu:
07980
Telefon:
+90 (242) 814 59 70
Eposta:
kemerinfo@anatoliahospital.com
Web Sitesi:
http://www.anatoliahospital.com/index.php
Bu sayfa en son 19.11.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
 1990'lı yıllarda Kemer turizmi tesis ve ziyaretçi sayısı yönünden canlanmaya başlamıştır. Belli başlı tatil köyleri isim duyurmuş, Kemer'in doğal güzellikleri ve iyi alt yapısı sayesinde de turizmde gelişme başlamıştır. O dönemde Kemer'in sağlık hizmetleri ise sadece resmi kurumlarca verilmekteydi. Şu anda şirketin ortaklarının da dahil olduğu sadece birkaç pratisyen hekim, Kemer'de gerek yerli gerekse yabancı konukların sağlık ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyorlardı. Bu hekimlerden bazılarının yabancı dil bilmeleri, konaklama tesislerince yerinde hizmet almak talepleri ile değerlendirilmiş ve bu hekimler aynı zamanda otel ve tatil köylerinin doktorluğunu yapmaya başlamışlardır.

    Her geçen yıl doktora ve sağlık hizmetine olan ihtiyaç artarak devam etmiştir. Bölgedeki bu ihtiyaç şirket ortaklarınca iyi değerlendirilmiş ve 1993 yılında Kemer'deki diğer doktorlarla birleşilerek "Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş." kurulmuş ve o gün için Kemer'in ilk ve tek özel sağlık kuruluşu olan "Özel Kemer Kliniği" hizmete açılmıştır.


    Bu şekilde her yıl artan bir oranda Özel Kemer Kliniği’nde bölgenin özel sağlık hizmetleri verilmiştir. Her şeye rağmen 2. basamak sağlık hizmeti yetersiz olduğundan yine yoğun olarak Antalya'ya hasta sevki gerekmiş, bu durum şirket ortaklarınca değerlendirilmiş ve artık Kemer'de tam teşekküllü bir hastane ihtiyacı olduğu görülmüştür. 1997 yılında, Kemer'in ilk özel hastanesi olan "Kemer Anadolu Hastanesi" açılmıştır. Verilen üst düzey hizmetler kısa zamanda hastaneyi başarıya taşımıştır. Zamanında ve gerekli girişimlerle, doğru personel ve insan kaynakları politikalarıyla beraber günün kabul görmüş “normallerinin” ötesinde yönetsel mekanizmalarla işletilen hastane ve ekip olarak, şirket turizm faaliyetleri içinde iyi bir bilgi ve işletim bilgisine ulaşılmıştır.

    Bu birikimlerle 2002 yılında, o zamana kadar turistik kapasitesi yüksek olan fakat hastanesi olmayan, 1.basamak tedavilerle hizmet verilmekte olan Belek bölgesine hastane yatırımına karar verilmiştir. Yoğun çalışmalar neticesinde, "Belek Anadolu Hastanesi" 2003 yılı turizm sezonunda hizmet vermeye başlamıştır. İş modeli Kemer bölgesine çok yakın olup, şirket için en önemli özelliği ilk defa “şube” yönetimine geçmiş olması, yönetsel, iletişim, yazılım, lojistik hizmet ve destekler açısından yeni anlayış ve yapılandırmaları getirmiştir. 

    Antalya ili merkezinde özel sağlık hizmetleri hala son derece yetersiz ve dağınık olduğu, tam donanımlı ve yüksek kapasiteli hastane ihtiyacı olduğu uzun zamandır bilinmekteydi. Bu yıllarda gerek Antalya nüfusunun hızlı artışı ve insanların özel hizmete duydukları ihtiyaç, gerekse ama özellikle Kemer ve Belek bölgesindeki 2.basamak tedavi düzeyini aşan ve 3.basamak tedaviye ihtiyaç duyan yabancı hastaların -genel hasta sayısı artışı paralelinde, artması şirketimizin Antalya il merkezinde yüksek kapasiteli, modern bir hastane yatırımı yapmasının yolunu açmıştır. Bu yatırım neticesinde 2005 yılında "Antalya Anadolu Hastanesi" hizmete girmiştir.

    Antalya Anadolu Hastanesi, hizmete girdiği yıl itibarı ile sınıfında tek özel hastane olup yoğun bakım üniteleri (Yenidoğan, Reanimasyon, Koroner vd.), açık kalp ameliyatlarının yapılabildiği ameliyathaneleri, tam donanımlı laboratuvarları ve gelişmiş radyolojik görüntüleme ünitesi ve bünyesindeki tüm branşları tek çatı altında bulunduran ilk ve tek özel hastane olmuştur. Bunun verdiği avantaj ile kısa zamanda bölgenin en tercih edilen özel 3.basamak hastanesi konumuna gelmiş ve Kumluca’dan Gazipaşa’ya kadar Antalya’nın her noktasından, Isparta, Burdur, Afyon, Denizli, Konya, Mersin gibi çevre illerden sevk almaya başlamıştır.

    Antalya Anadolu Hastanesi’nin açılışından kısa bir süre sonra, bu seviyede, bu kapsamdaki bir kadro ve dünyanın en son teknolojisinin hastaların hizmetine sunmanın ne kadar doğru bir politika olduğu; gerek halkın gerekse yabancı misafirlerin bu düzeyde bir sağlık hizmeti sunumuna ihtiyaç duyduğu görülmüştür. Bu seviyede hastanelerin önemi açıkça ortaya çıkınca Side bölgesinde de yüksek seviyeli bir hastane yatırımının her yönden doğru ve faydalı olacağı ön görülerek 2007 yılında (Antalya Anadolu standartlarında) “Side Anadolu Hastanesi” hizmete girmiştir. Side Anadolu Hastanesi (halen) bölgedeki en donanımlı, branşları ve kadrosu itibarı ile, imkan ve teknolojileri yönüyle bölgedeki tek –leri barından, referans bir hastane olarak halkın ve bölge misafirlerinin sağlık hizmetleri ihtiyacını karşılamaktadır.  

    Bu yıllar itibarı ile çok şubeli hizmet yetenekleri ve imkanları iyice gelişmiş, aynı zamanda bunun avantajlarını görmüş olan şirket, turizm bölgelerindeki şubeleşmesini tamamlamayı stratejik bir gereklilik olarak görmüştür. Bu amaçla Antalya turizmindeki en ağırlıklı diğer bölge olan Alanya da bulunmak istemiştir. 2008 yılındaki yasal bir düzenleme sonrasında özel hastane yatırımları kısıtlanmış olduğundan, şirketin bu amacına ulaşabilmesi ancak satın alma yolu olabilecektir. Alanya’nın ilk özel hastanelerinden olan ve o güne kadar “Özel Can Hastaneleri” olarak iyi bir isimle hizmet veren hastaneler Grubumuzca 2011 satın alınmış ve “Alanya Anadolu Hastanesi” olarak hizmetine başlamıştır. Grubun genel anlayışı gereği, fiziki olarak oldukça üst düzeydeki bu hastaneye önemli teknoloji ve yönetim yatırımları yapılmış, Antalya ve Side Anadolu da olduğu gibi 3.basamak tedavi vermeye yönelik eksikler giderilmiştir. Diğer bölgelerdeki Anadolu Hastanelerine olduğu gibi burada da bölge halkı ve yabancı misafirler büyük ilgi göstermiş ve üst düzey sağlık hizmetinden yüksek memnuniyetle faydalanmaktadır.  

    Grubumuz 2014 yılında yine satın alma yöntemi ile gelişmesini Serik bölgesinde sürdürmüş ve Aspendos Hastanesini bünyesine katarak “Aspendos Anadolu Hastanesi” olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Aspendos Anadolu Hastanesi bölgede tek olan bir çok branş ve imkanları içinde barındırmakta olup, bölge halkına ve yerli-yabancı misafirlere hizmet vermektedir. 

    Grubumuz 21 yıllık turizm sağlığı hizmeti sunumu birikimini, yine bulunduğu bölgelerde halkımıza ileri düzey tıp hizmeti sunumu tecrübesini, yeni yatırımlarla ve hizmet kalitesini yükselterek sürdürmek niyetindedir. Çok tecrübeli yönetici kadroları ve açık yönetim anlayışı ile çok değerli hekim ve sağlık çalışanları ile bölgesinde ve bölge dışında sürdüreceği büyümesine, sağlık turizmi dalında da Antalya’ya önemli atılımlar getireceğine inanmaktadır. 
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır