Antalya Özel Akademik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Adres:
Altınkum Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 416 Sok. No:1 Konyaltı / ANTALYA
Posta Kodu:
07070
Telefon:
+90 (242) 230 23 75
Eposta:
info@academicdent.com
Web Sitesi:
http://www.academicdent.com/tr
Bu sayfa en son 19.11.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Diş Sağlığı

Diş Fırçalama ve Diş İpi Kullanımı

diş fırçalamaAğız bakımının en iyi yolu günde 2 kere dişleri fırçalamak ve diş ipi ile temizlemektir.

Bu diş ve diş etleri üzerinde biriken plakların temizlenmesini sağlar. Diş plağı diş ve diş etlerine zarar verebilen asit ve toksinler üretir. Ağız gargarası kullanmak da diş plağı ile savaşmada yardımcı olabilir.Seçim konusunda diş hekiminize danışabilirsiniz.

Yazının Devamı
Çocuğumun Ağız Bakımını Nasıl Yaparım ?

Çocuğumun Ağız Bakımını Nasıl Yaparım ?Bebekler doğduklarında tüm dişleri mevcuttur ancak dişleri göremezsiniz çünkü diş etlerinin içinde gizlidirler.Bebeğin dişleri yaklaşık olarak 6.aydan itibaren sürmeye başlar.İyi bir ağız bakımı uygulamasına ilk dişin çıkmasında önce başlanmalıdır.Sağlıklı dişler sağlıklı diş etlerinden gelir.

Yazının Devamı
Diş Eti Hastalığı Nedir ?

dis tei hastalıklarıDiş etleri yumuşak dokudan oluşur. Dişlerinizin kök olarak adlandırılan alt bölümünü sarar.Diş etlerinizin bakımı en az dişlerinizin bakımı kadar önemlidir.Diş eti hastalığı, diş etlerinde görülen bir enfeksiyondur.Dişler ve diş etleri üzerinde biriken yapışkan bir tabaka olan diş plağı bu hastalığın ana sebebidir. Diş plağı diş etlerinde kızarıklığa, şişliğe ya da kanamaya sebep olabilen asit ve toksinler üretir.

Yazının Devamı
Diş Hassasiyeti Nedir?

çürükkDiş hassasiyeti (Dentin Hassasiyeti) dişlerdeki dentin tabakasının dış etkilere açık hale gelmesiyle oluşan ağrı verici bir durumdur.Dentin, taç kısmında mine , kök kısmında sement ile örtülü , dişin ortasındaki ısıya ve dokunmaya duyarlı organik ve canlı dokudur.Diş minesi yıprandığı ya da çürüdüğü zaman açıkta kalan dentin dış etkilere karşı duyarlı hale gelir ve ani ağrılara sebep olur.Aynı zamanda diş eti çekilmesi sebebiyle açıkta kalan diş kökleri de hassaslaşarak ağrı yapabilir.

Yazının Devamı
Diş Çürüğü Nedir?

çürükAsitler , dişlerin diş minesi adı verilen yüzey tabakasında çözünmeye yol açtığında , çürüme meydana gelir.Bu asitlere diş plağı adı verilen yapışkan bir tabaka neden olur.Diş plağında şekerli gıdalardan beslenen bakteriler bulunur.Bu şekerlerin sindirilmesi sürecinde diş yüzeyinde asit saldırıları oluşur.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır