Antalya Özel Terapi Tıp Merkezi

Adres:
Bahçelievler Mah.Hızırreis Cad.Tugay Apt.No:7/1 Muratpaşa-Antalya
Posta Kodu:
07025
Telefon:
+90 (242) 244 88 83
Eposta:
info@terapitipmerkezi.com
Web Sitesi:
http://www.terapitipmerkezi.com/index.html
Bu sayfa en son 15.11.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Antalya ve çevresinde, Psikiyatri, Nöroloji ve Psikoloji alanlarındaki var olan sağlık hizmeti eksikliklerin giderilebilmesine yardımcı olabilmek için bu alanlarda spesifik hizmet vermek amacı ile 2007 yılının Temmuz ayında hizmete başladık.

Psikiyatri (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları) Uzmanı, Nöroloji Uzmanı ve Klinik Psikologların birlikte çalıştığı, ekip ruhu ile hizmet veren bir kurum yarattık.

Hizmetlerimize daha kolay ve güvenle ulaşabilmeniz için hizmete başladıktan hemen sonra SGK (sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşması yaptık.

SGK anlaşmamız sayesinde Tüm Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur mensuplarına ve Çalışan Devlet Memurlarına mevcut sağlık güvenlerini kullanarak hizmetlerimizden faydalanabilme kolaylığı sağladık.

Amatör heyecanını hiç kaybetmemiş profesyonel bir ekip ile “ÖNCE SİZ…” demenin bizlere verdiği sorumluluğu hiç ama hiç unutmadık.

Destek ve memnuniyetlerinizden güç alarak ekibimizi ve hizmetlerimizi her geçen gün büyüttük ve genişlettik. Beklenti ve isteklerinize daha iyi yanıt verebilmek için Kasım 2009’ da Tıp Merkezi statüsünü aldık.

İlk günden buyana sizlerden ne aldığımızdan önce, sizlere ne verdiğimize odaklandık. Sadece tedavi edici hizmetler ile değil sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak, meslek birlikleri ile birlikte toplantılar düzenleyerek sizlere koruyucu ve bilgilendirici hekimlik alanlarında da hizmet sunmaya çalıştık.

Spesifik alanında hizmet veren tek SGK anlaşmalı kurum olmanın verdiği sorumluluk ile hizmet kalitesinden ödün vermeden, güler yüzlü çalışanları ile, bilimsel yöntemlerin dışına çıkmadan, etik kuralları sürekli gözeterek, ekonomik olarak ulaşılabilmesi kolay çözümler sunuyoruz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kurulduğumuz ilk günden buyana randevu ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Nöroloji, Psikiyatri ve psikoloji alanlarındaki tüm soru ve sorunlarınız için bize

0 (242) 2448883 numaralı telefondan ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

Terapi Tıp Merkezi olarak ruh sağlığı alanında 2007 yılından itibaren yürüttüğümüz tedavi ve kurumsal hizmetler yanında 2013 yılı itibari ile kurumsal, halka ve ruh sağlığı profesyonellerine yönelik eğitim hizmetlerine başlamış bulunmaktayız. Terapi Tıp Merkezi olarak faaliyetlerimizi 5 alanda yürütmekteyiz.

Tedavi hizmetleri: 2007 yılından itibaren günde ortalama 130 danışana hizmet veren kurumumuzda 3 psikiyatri uzmanı (Bir Doçent Doktor, iki uzman doktor), 1 nöroloji uzmanı, 1 klinik psikolog, 1 uzman psikolog, 2 psikiyatri hemşiresi olmak üzere 17 kişi görev almaktadır. 2014 yılından itibaren ayrı binasında hizmet vermeye devam edecek olan kurumumuz Antalya başta olmak üzere Muğla, Mersin ve Afyon illerine uzanan bir yelpazede danışanlarına ruh sağlığı alanında psikoterapi (bilişsel davranışcı, cinsel, destekleyici, hipnoterapi, psikanalitik yönelimli psikoterapi, EMDR, grup psikoterapisi, çift terapisi), farmakoterapi (ilaçla tedavi), danışmanlık hizmetleri ve nörolojik tedaviler ile hizmet vermektedir. Bu tedavi hizmetlerini sunarken kullanılan psikometrik test değerlendirmeleri, EEG, EMG, Labarotuvar hizmetleri kurumumuzda bulunmaktadır. Kurumumuzun SGK başta olmak üzere diğer özel sağlık sandıkları ile anlaşması bulunmaktadır.    
 

Kurumsal Hizmetler: Kuruluşundan itibaren çeşitli kurumlara danışmanlık hizmetleri veren kurumumuzun 2007 yılından itibaren şu kurumlarla işbirliği olmuştur.
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü: 2009-2011 yılları arasında Emniyet mensuplarına yönelik ruhsal hastalıklarla ilgili seminerler
SKY Havayolları: 2010-2013 yılları arasında işe giriş psikometrik test değerlendirmeleri
Sinem kreş: 2011 yılından itibaren çocuk ruh sağlığı alanından ruhsal değerlendirmeler ve seminerler
Antalya İl Emniyeti  Kaçakcılık Organize Müdürlüğü: 40 madde bağımlılığı hastasına  yönelik psikoterapi  ve farmakoterapi hizmetleri
Prince group: 2012-2013 yılları arasında işe giriş psikometrik değerlendirmeler
Birçok dersane ile çocuk ve ergen yaş grubuna yönelik seminer ve psikometrik test değerlendirmeleri
Kurumlara yönelik danışmanlık hizmeti programını iş yaşamında mobbing, ekip çalışması ve grup dinamikleri stresle başa çıkma, iletişim becerileri tükenme ve tükenmişlikle başa çıkma başlıkları altında sunmaktayız. Kurumlara ayrıca işe giriş psikometrik test değerlendirmeleri hizmeti yanında ruhsal tedavi hizmetleri de sunmaktayız. Bu hizmet basamağı Eğitim Etkinlikleri Danışma Kurulu (İki doçent bir yardımcı doçent olmak üzere 3 uzmandan oluşmaktadır) işbirliği ile tüm Türkiye’den alanında uzman öğretim üyesi ve uzman hekim ve psikologlarca yürütülmektedir.

 

Sürekli Eğitim Etkinlikleri: 2013 yılı itibari ile tüm Türkiye’de ruh sağlığı profesyonellerine yönelik başta psikoterapi olmak üzere mezuniyet sonrası eğitimlerini de eklemiş bulunmaktayız. Bu eğitimler kapsamında klinik psikiyatri uygulamasında yer alan önemli konular (psikofarmakoloji, adli psikiyatri, vs.), çeşitli psikoterapi yaklaşımları ve tekniklerine yönelik eğitimler yanında ruh sağlığı alanından çalışanları ve öğrencilere yönelik iletişim becerileri ve grup dinamiklerini yönetme, stresle başa çıkma, etkili konuşma teknikleri, eğitim becerileri, etkili sunum yapma, psikometri (MMPI eğitimi vs.), psikofarmakoloji gibi konularda da eğitimler de gerçekleştirmeyiz. Bu hizmet basamağı Eğitim Etkinlikleri Danışma Kurulu işbirliği ile tüm Türkiye’den alanında uzman öğretim üyesi ve uzman hekim ve psikologlarca yürütülmektedir.
 

Halka yönelik hizmetler: Ruh sağlığı ve Nöroloji alanında halkın bilinçlenmesine katkı amacıyla sosyal sorumluluk projeleri kapsamında halka yönelik seminerler verilmektedir. Bu hizmet basamağı Eğitim Etkinlikleri Danışma Kurulu işbirliği ile tüm Türkiye’den alanında uzman öğretim üyesi ve uzman hekim ve psikologlarca yürütülmektedir.
 

Akademik faaliyetler:  Bu amaçla ruh sağlığı ve nöroloji alanında bilimsel çalışmalar planlanmakta ve yürütülmektedir. Bu hizmet basamağı Eğitim Etkinlikleri Danışma Kurulu işbirliği ile tüm Türkiye’den alanında uzman öğretim üyesi ve uzman hekim ve psikologlarca yürütülmektedir.
 

Terapi Tıp Merkezi Ekibi

 

Tedavi Hizmetleri:
Doç. Dr. Mehmet Yumru (Sorumlu Hekim, Psikiyatri)

Yard. Doç. Dr. Buket Cinemre (Psikiyatri)

Uz. Dr. Zehra Gökmen (Psikiyatri)

Uz. Dr. Hülya Karatepe (Aydın) (Nöroloji)

Klinik Psikolog Onur Arsel

Uz. Psikolog Aylin Cengiz

Eğitim Etkinlikleri Danışma Kurulu
Doç. Dr. Burhanettin Kaya

Yard. Doç. Dr. Buket Cinemre

Doç. Dr. Mehmet Yumru

 

Tüm soru ve sorunlarınız için Terapi Tıp Merkezi size yeter…

Sağlık ve sevgiyle…

Terapi Tıp Merkezi Ekibi
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz
  • Derin Mermer 25.11.2017 10:28
    Kötü bir hastane
Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır