Artvin Borçka Devlet Hastanesi

Adres:
Aksu Mah. Sigorta Cad. Borçka Artvin
Telefon:
+90 (466) 415 25 75
Web Sitesi:
http://www.borckadh.gov.tr
Bu sayfa en son 10.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
1989 yılında 110 yatak kapasiteli SSK bölge hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2005 yılından itibaren 130 yataklı Borçka Devlet Hastanesi olarak 22 yıldır hizmet vermekde ve hala vermeye devam etmektedir.
Acil birimi iki ayrı müşahede odası, 1 pansuman odası ve 1 poliklinik olarak 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Laboratuar biriminde 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup mesai saatleri içerisinde poliklinik hastalarının tahlil sonuçları aynı gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Hastanemiz tam otomasyon sistemiyle çalışmakta olup, hastalar tahlil sonuçlarını Hastane Web Sayfasından online olarak almaktadırlar.
Röntgen birimi olarak iki ayrı röntgen odası ve hasta bekleme salonundan oluşmaktadır. Poliklinik hizmeti için ayrılmış olup toplam 10 tane poliklinik odası bulunmaktadır. Yatan hasta servislerimiz a blokta bulunmaktadır. A blok 3. kat kadın hast. Ve doğum servisi ve çocuk hast. Servisi olarak hizmete hazır hazır bir şekilde beklemektedir. Ancak uzman hekim olmaması nedeniyle hizmet verilememektedir. A blok 2. kat genel cerrahi ve üroloji servisi bulunmaktadır. Hastanemiz 2006 yılından itibaren ıso 9001–2008 kalite yönetim sistemi şartları doğrultusunda hizmet vermeye başlamış olup yatan hasta odalarındaki yatak sayısını 2’ye düşürerek hasta memnuniyetini yükseltmeye çalışmaktadır. A blok 1. kat dahiliye ve göğüs hastalıkları servisinde toplam 13 hasta odası bulunmaktadır. Doğumhane b blok 3 katta bulunmaktadır ve kadın doğum servisine bağlı olarak hizmet vermektedir
Genel ameliyathane birimi b blok 2. Katta bulunmakta, iki ayrı ameliyat odası ve ameliyat masası ile hizmet vermektedir. İdari birim b blok 4. Katta bulunmaktadır. İdari katta başhekimlik; başhemşire müdür, müdür yardımcıları ve diğer hizmet birimleri bulunmaktadır. •Eczane ve atölye c blok zemin katında bulunmaktadır.
C blok zemin katta diyaliz ünitesi bulunmaktadır. Diyaliz ünitesi 2007 yılında açılmış olup 6 hemodiyaliz cihazı ile ilçemizde bulunan diyaliz hastalarına en iyi kalite ile hizmet vermektedir. D blok 3. katın bir bölümü; arşiv olarak kullanılmaktadır.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır