Bartın Ulus Devlet Hastanesi

Adres:
Mezgeller Mahallesi Hastane Sokak Bartın Ulus
Telefon:
+90 (378) 416 10 96
Bu sayfa en son 11.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
1954 yilinda Kirtepe Mahallesi Arifler Sokakta bulunan eski Halk Evi binasina tasinarak 50 yatakli olarak hizmet vermeye baslamis olan hastanemiz, 1964 yilinda yapilan ek bina ile 100 yatak, 1991 yilinda yapilan diger ek bina ile yatak kapasitesi 150 yatak kapasitesine çikartilmistir.
Ömer Tepesi mevkiinde 1992 yilinda insaati baslayan yeni hastane hizmet binamiza, 21.01.2005 tarihinde tasinilmis olup halen bu binada hizmet verilmektedir. 2007 Mart Ayi itibariyle yeni Poliklinik binasi da Bartin Halkinin hizmetine girmistir. 2008 yili içinde ana bina ile Turgut Isik poliklinik hizmet binasi arasinda tüp geçit insaati sona ermis, tüp geçit ve hasta bekleme salonu hizmete girmistir. 
Bartin Devlet Hastanesi kuruldugu günden bu güne büyük bir gelisme göstermis gerek çalisan sayisi, yatak sayisi, tam gün hizmet verilen branslar gerekse ameliyathane, yogun bakim, acil servis, laboratuar ve radyoloji gibi tüm alt yapi birimlerinde kapasite olarak sürekli artis göstermistir. Daha önemli olan husus ise sunulan saglik hizmetinin kalitesinin sürekli artmasidir. 
 
Hastanemiz tam otomasyon bilgi yönetimi sistemine geçmis olup, hizmetin hiçbir asamasinda evrak kullanilmamaktadir. Teknolojinin en son gelismeleri sisteme entegre edilmektedir. Hastalarin ilgili poliklinik kapilarinda sira almalarina olanak taniyan digital kartli sistem hizmete sunulmustur. Hastalarin hastanede bekleme süreleri mümkün oldugunca kisaltilmis ve olusan verilerin güvenligi artmistir. 
 
Acil Servis, en az bes hastaya ayni anda müdahale ve takip imkâni saglayan ortam ve donanima sahiptir. Acil serviste her türlü hastaya 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. 
 
Hastanemizde poliklinik olarak dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, kulak–burun– bogaz, göz, ortopedi, beyin cerrahisi, fizik tedavi, intaniye, cildiye, diyetisyen, üroloji, plastik cerrahi, nöroloji, psikiyatri branslarinda hizmet verilmektedir. 
 
Bartin Devlet Hastanesi Merkez Laboratuarinda günün 24 saati her türlü kan, idrar ve gaita tahlilleri en güvenilir yöntemlerle, gelismis modern cihazlarla yapilabilmektedir. 
 
İlimizde hizmet veren Toplum Sagligi Merkezleri ile Aile Hekimleri tarafindan istenen tüm laboratuar tetkikleri hastanemiz Merkez Laboratuari tarafindan yapilmaktadir. Bu merkezlerde çalisan hekimler tarafindan alinan kanlar laboratuarimiz elemanlarinca hastanemize getirilip çalisilmakta ve sonuçlar bilgisayar ortaminda ilgili hekime iletilmektedir. 
 
Hastalıklı dokunun mikroskobik incelemesi sonucu verilen histopatolojik tani, hastanin tedavi asamasinda yön veren önemli bir unsurdur. Bartin devlet Hastanesi Patoloji Laboratuari, en iyi kalitede hizmet vermeyi saglayacak cihazlari bünyesinde barindirmaktadir. Hastalardan tarama ve ya tani amaçli alinan örnekler patoloji bölümümüzde incelenmekte ve sonuçlar en kisa sürede degerlendirip rapor edilmektedir. 
 
Basta MRI, bilgisayarli tomografi, renkli doppler, USG, mamografi, kemik dansidometri gibi her türlü gelismis teknolojiyle tüm radyolojik tetkikler radyoloji birimi ve görüntüleme merkezimizde güvenle yapilabilmektedir.
 
Genel Cerrahi biriminde 6 uzman cerrahla kesintisiz hizmet sunulmaktadir. Tüm ameliyatlar her alti cerrah tarafindan basariyla uygulanmaktadir.
 
Bartin Devlet Hastanesi sizlerin hizmetindedir.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır