Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Adres:
Aksu mahallesi Hürriyet Caddesi No:16 Çankırı
Telefon:
+90 (376) 213 00 33
Web Sitesi:
http://www.cankiriadsm.gov.tr
Bu sayfa en son 12.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 05 Haziran 2008 tarihi itibarıyla hem kurumsal, hem bilimsel, hem de hizmet alanında en iyiyi sunmak amacıyla kuruluş aşamasını tamamlayarak hasta kabul etmeye başlamıştır. 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, bağımsız bir kurum olmanın en son adımı olarak tam otomasyon sistemi de uygulamaya koyularak, halen 16 Diş Hekimi, 8 Diş Protez Teknisyeni ile hizmete başlamıştır.
Merkezimizde, koruyucu ve tedavi edici diş hekimliği uygulamaları olarak, tedavi ve endodontik tedavi (ışınlı kompozit dolgular, amalgam dolgular, kanal tedavileri vs. ), hareketli tam ve yarım damak protezler, sabit protezler(kaplama seramik kron-köprü), diş taşları temizliği, dişeti hastalıklarının tedavileri yapılabilmektedir. Bunun yanında özellikle çocuk dişlerinin çürüğe karşı korunması amacıyla başta fissur-sealent (dişteki çukurcukları örtme) olmak üzere gerekli tedavilere başlanmıştır.
Merkezimiz aynı dönemde Sağlık Bakanlığı'nın "Sağlıkta Dönüşüm Projesine" uygun olarak hastanın hastanede istediği hekimini seçme hakkı ve tedaviyi teşhis ve planlama dahil sonuna kadar aynı hekimle yürütme projesini (Muayenehane-Entegre Sistem) de uygulamaktadır.
Bundan sonraki amacımız ise, fiziki imkanları ve tedavi kalitesini arttırmak hususunda gerçekleştireceğimiz çalışmaların yanında, mesleki bilimsel faaliyetlerle hekimlerimizin bilgi donanımını arttırarak, hastalarımızı daha başarılı ve güncel tedavi metodları ile tedavi etmektir.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır