Çorum Özel Hastanesi

Adres:
Buharaevler Mh. Buhara 1. Sk No:2 Çorum, Türkiye Çorum / Türkiye
Posta Kodu:
19030
Telefon:
+90 (364) 444 15 20
Eposta:
[email protected]
Web Sitesi:
http://www.corumozelhastanesi.com.tr/index.php
Bu sayfa en son 22.11.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Hastanemiz Hakkında

Çorum Özel Hastanesinin kurulumu, 1989 yılında yer seçimi ile başlayarak, belediyenin onaylaması, ruhsat alımı, yeşil alan düzenlenmesi vb. bürokratik işlemler ve binanın dizayn işlemlerinin tamamlanması süreçlerinden sonra, Binevler Kavşağı, Dr. İlhan Gürel Caddesi No: 1 adresinde, 1991 yılında Hitit Tıp Merkezi adı altında, tomografi ve görüntüleme merkezi olarak hizmet sunmaya başlamıştır.

Hizmet binası, 7000 metrekare alan üzerinde, 2891.05 metrekare A Blok, 963.63 metrekare alan da B Blok olmak üzere, 2 blok halinde kurulmuştur. A Blok, bir bodrum kat olmak üzere 5 kat, B blok ta 2 katta oluşmuştur. Hizmet binası tamamlandıktan sonra, öncelikle 1991 yılında, B bloğun zemin katı, tomografi ve görüntüleme merkezi olarak faaliyete geçti. Bu zaman içerisinde, 13 personelle Çorum ili ve ilçe halkına radyolojik tetkiklerde hizmet sundu. Başta sınırlı bir hizmet sunumu düşünülürken, zamanla artan talep karşısında, hizmet çeşitliliği de arttı. Endoskopi hizmetleri, renkli doppler, laparoskopi, artroskopi C kollu görüntüleme sistemleri, mamografi, kemik dansitometre ile hizmet sunumuna devam etti.

İlerleyen zaman içerisinde gelişmeye, genişlemeye devam ederek, 15 Aralık 1994 yılında, görüntüleme merkezinden, Çorum Özel Hastanesi olarak, ayakta ve yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlanmıştır. İlk başta 89 hasta yatağı ( odaların bir kısmı tek kişilik, bir kısmı çift kişilik ) ile hizmete başlayan Çorum Özel Hastanesi, gelen hasta portföyünü göz önünde bulundurarak, hem kaliteyi artırmak, hem de hizmet sunumunu geliştirmek amacıyla, tüm odalar tek kişilik, banyo, tuvalet, televizyon, refakatçi koltuğu, giysi dolabı, etajer, vb. bulunan 1. sınıf hasta odası şeklinde, 65 yatak ile hizmet sunumuna devam etmiştir. 


İlerleyen zaman içerisinde, Çorum halkına sunmuş olduğu hizmet ağını genişletmek amacıyla, resmi kurumlarla anlaşma yapma yoluna gitmiştir. İlk başta, Emekli Sandığı mensupları ile Devlet Memurlarına ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişilere hizmet vermeye başlanmıştır. Bu zaman içerisinde, hastaneye yeni yatırımlar yapılmış olup, tıbbi cihaz ve ekipman revizyonu yapılmıştır. Tıbbi teknolojinin en son ürünü olan cihazlarla hizmet kalitesi arttırılmıştır. Daha sonra Bağkur ile anlaşma yapılarak, Bağkur mensuplarına hizmet verilmeye başlanmış olup, ardından SSK ile anlaşma yapılmıştır.
Bugün, SGK kapsamındaki hastalara, yurt dışı ve özel sağlık sigortası kapsamındaki hastalara hizmet sunan, İç hastalıkları, Genel cerrahi, Çocuk, Beyin cerrahi, Kadın hastalıkları ve doğum, KBB, Göz, Kardiyoloji, Üroloji, FTR, , Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, FTR laboratuvarı, Radyoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı, ve Acil servisin bulunduğu, geniş kapsamlı bir hastane haline gelmiştir. Bünyesinde 23 uzman hekim ve 5 pratisyen hekimden oluşan 28 hekim kadrosu ile birlikte yaklaşık 270 personel istihdam ettirmektedir.
 

Etik değerlerden ödün vermeden, hastalarının haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini çağdaş standartlarda sunan bir kuruluştur.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır