İzmir Kiraz Devlet Hastanesi

Adres:
Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı Kubilay Sk. No:9 Kiraz/İZMİR
Posta Kodu:
35890
Telefon:
Santral : +90 (232) 572 30 23 - +90 (232) 572 30 15
Santral Harici Acil İletişim: +90 (232) 572 48 77
Acil Güvenlik: +90 (507) 921 31 90
Eposta:
[email protected]
Web Sitesi:
http://www.kirazdh.gov.tr
Bu sayfa en son 05.07.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Kiraz Devlet Hastanesi Sağlık Merkezi olarak hizmet vermekte iken 1991 yılında 25 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmış eski hizmet binasında sıkışık bir şekilde zaman içerisinde çalışmalarını sürdürmüştür.
 
1995 yılında planlanan yeni 30 yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış ve 20 Mart 2006 tarihinde açılışı yapılarak yeni hizmet binasında çalışmaya başlanılmıştır. Eski binamız Aile Hekimliğine geçişle birlikte tadilat yapılarak Sağlık Grup Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimlerine tahsis edilerek diğer hizmet sunan sağlık kuruluşları tek çatı altında hizmet sunmaları sağlanmıştır.


HİZMET BİRİMLERİMİZ


Kiraz Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi, Dahiliye, Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları, Ortopedi, Diş Hekimi, Kulak Burun Boğaz ve Göz uzmanlık dalları ile hizmet verilmektedir.  
Hizmet noktasında 24 saat erişebilir kaliteli sağlık hizmeti sunmayı planlayan kurumumuz aynı zamanda hizmet satınalma yöntemi ile MR, Bilgisayarlı Tomografi ve Patoloji gibi ileri tetkiklerini sözleşmeli hastane olarak Ödemiş Devlet Hastanesi ile yapılan protokol gereği hastanemizce randevu saati alınmakta ve hiçbir bedel ödemeden herhangi bir zaman kaybolmadan hekimlerimiz tarafında talep edilen tetkikler  yapılmaktadır.
Ayrıca yapılan hizmetlerimizin 13 ayrı kamera sistemi ile kayıt altına alınmakta evrak işlemlerimiz otomasyon programı ile kağıtsız  ortamda elektronik yönlendirme sistemi ile yapılmaktadır.

HASTANE KURALLARIMIZ


·   Hastane Acil servisimizde Acil tedavisini ihtiyaç duyan hastalarımıza 24 saat hizmet verilmektedir.
·   Hastanemizde Eylül 2006 tarihinde “Hekim Seçme Hakkı” uygulamasına geçilmiş olup, 7 poliklinikte 09:00 – 12:00 arası öğleden sonra ise 13:30 – 16:00 arası poliklinik hizmeti verilmektedir. Sırada bekleyen hasta olması durumunda poliklinik hizmetlerimiz devam etmektedir.
Poliklinik hizmetlerinde daha hızlı ve etkin yararlanmamız için bir kez kendinize ait bilgilerin T.C no’su ile sisteme tanıtılması halinde daha sonraki müracaatlarımızda “Hasta Kabul” tarafında anında sıra ve hekim seçebilmekte,
ilgili poliklinik önünde elimizde bulunan tanıtım belgesi ile sıramatikte size ait sıra sesli çağrı sistemi ile ikaz edildikten sonra poliklinikte muayenenizi olabilmektesiniz. Eğer doktorunuz tahlil veya tetkik istemesi halinde hiçbir belge ve kağıt olmadan ilgili laboratuar veya röntgen servisine başvurmanız isminizi söylemeniz yeterli olacaktır.Bu sistem sayesinde öğleden sonra saat 14:00itibariyle istenilen bütün tahliller isteyen hekimin bilgisayarında elektronik olarak görüntülenmektedir.
Hastanemizde gece hasta ziyareti yasaktır, buna uyalım.
Yakınlarınız ziyarete gelirken yanımızda çocuklarınızı getirmeyiniz. Hastane gibi enfeksiyon olasılığı yüksek olduğu yerlere çocuklarımızın gelmesi sakıncalıdır. 10 yaş altı çocukları ziyarete almamak kuralımızdır.
Lütfen uyunuz. 
Tanımadığınız ziyaretçilere para ve diğer talepleri olması durumunda çağrı sistemini kullanarak en yakın sağlık görevlisine haber veriniz.
Girişte mevcut “hasta ve hasta yakınları öneri ve istek” kutularını kullanarak bizden hizmet ve iletişim konusunda önerilerinizi iletebilirsiniz.
    SERVİSLERDE YATAN HASTALARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER
          Akşam saat 10:00’dan sonra yatan hastalarımızın istirahatı için telefon bağlanamamaktadır. Lütfen bu saatten sonra yakınlarınızla görüşmek üzere telefon açmayınız.
- Ameliyat olmak için hastanede yatıyor iseniz hastanede ameliyat olacağınız günün gecesi 12:00’den sonra bir şey yemeyiniz. Hastaneye duş alarak geliniz, yanınızda gelirken eşya getirmeyiniz, yüzük, kolye gibi takılarınızı çıkarıp geliniz.
— Polikliniklerde muayene olmak için gelirken karnenizi ve bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumunun şart koştuğu (vizite kağıdı gibi – çalışanlar) kimliğinizle mutlaka yanınızda getiriniz.
Sosyal haklarınızın kesintiye uğramaması için karnenizin vizesini aksatmayıp, zamanında yaptırınız.
- Hastanemiz içerisinde sigara içmek kesinlikle yasaktır. Lütfen uyunuz.
- Hastalarımızın sağlığı açısından hastanemiz içerisinde yüksek sesle konuşmayınız.
- Hastanemiz ziyaret saatleri;
Öğlen : 12:00 = 13:30
Akşam: 17:00 = 18:30
- Tuvalet ve lavabolara yabancı madde atmayınız. Servis koridorlarında bulunan “ kırmızı renkli poşetli kovalara” (Pamuk, gazlı bez, enjektör, serum seti vs) “Mavi renkli kovalara” geri dönüşebilir atıklarınızı (Cam, şişe, kağıt, karton vs.) “Siyah renkli poşetli kovalara” (evsel atıklarınızı (meyve gıda artığı, çöplerinizi vs.) atınız.
-  Sizin Sağlığınız için lütfen kurallara uyalım.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır