İzmir Özel İrenbe Kadın Hastalıkları Tüp Bebek Hastanesi

Adres:
Talatpaşa Bulvarı 1436 Sok No:6 Alsancak, İzmir
Posta Kodu:
35220
Telefon:
+90 (232) 464 58 88
+90 (533) 466 29 20
+90 (544) 264 58 88
+90 (505) 696 64 47
Eposta:
[email protected]
Web Sitesi:
http://www.irenbe.com.tr/index.html
Bu sayfa en son 28.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
İrenbe: Kadın ve Aile Sağlığı alanında 27 yıllık deneyim

İRENBE, 1983 yılından itibaren Kadın ve Toplum Sağlığı alanında hizmet vermektedir. Hastalarımıza ve yakınlarına sıcak ve güvenli bir ortamda çağdaş tıbbın olanaklarını sunulmaktadır. Modern mimari ile en ileri tıp teknolojisini birleştirerek güler yüzlü bir ortamda 'hasta merkezli', kaliteli ve ilkeli sağlık hizmet verilmesi hedeflenmektedir. Bilimsel gelişmeleri yakından takip eden uzman ve deneyimli İRENBE ekibi, sağlıklı nesiller yaratmak anlayışını, uluslar arası merkezler ile işbirliği yaparak sürdürmekte, başarılı uygulamaları ile kurumsal kimlik kazandığı 1992'den beri referans ve öncü klinik olmaya devam etmektedir. İRENBE, Tüp Bebek konusunda dünyaca ünlü bilim adamları ve yurt dışı üniversiteleri ile birlikte Güncel Tüp Bebek Sempozyumları düzenleyerek meslektaşlarının bilimsel bir platformda bir araya gelmesini sağlamaktadır.

İrenbe'de önce sağlık...

Koruyucu sağlık hizmetleri, hastalıkları oluşmadan önlemeyi, özellikle çağımızın en yaygın sorunlarından olan kanserlerin erken teşhis edilmesini hedeflemektedir. Ülkemizin lider sağlık kuruluşlarından biri olan İRENBE, kadın ve aile sağlığı için koruyucu hekimlik misyonunu önemsemektedir.  Her kadının yılda bir kez jinekolojik muayene olması, rahim ağzı kanserinin erken teşhisi için altın standart olan smear testinin ve meme kanseri açısından meme muayenesinin düzenli olarak yapılması önerilmektedir. Rahim ağzı kanserine karşı koruyucu aşı uygulamalarının önemini biliyor musunuz? 

Kadın Sağlığının her alanında İrenbe...

Ergenlik döneminden itibaren jinekolojik sorunlar dikkatle ele alınmalıdır. Polikistik over sendromu ergenlik döneminde akne (sivilce), tüylenme ve kilo artışı ile belirti verebilmektedir. Adet düzensizlikleri, adet sancıları, tüylenme sorunları tedavi edilmelidir. İRENBE, ergenlik dönemi hormonal sorunlarının teşhis ve çözümünde ve genç kızlık döneminden itibaren yaşam kalitesinin ve sağlık bilincinin arttırılmasında her türlü tıbbi imkânı sunmaktadır.

Evlilik öncesi danışmanlık programında çiftlerin cinsel sağlık ve aile planlamasına yönelik konularda bilinçlenmesini hedefliyoruz. 

Jinekolojik sorunların erken teşhisi ve kontrol altına alınması, günümüzde çalışma hayatına daha çok katılan kadının yaşam kalitesini ve performansını pozitif yönde etkilemektedir. Kadın yaşamının fizyolojik olarak 15-45 yaşları arasında doğurganlık dönemi olduğu kabul edilmektedir. Bu dönemin kendine özgü jinekolojik sorunları; Endometriozis (Çikolata kistleri), yumurtalık kistleri, myomlar, düzensiz kanamalar, cinsel fonksiyon bozuklukları ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi sorunlar sağlık kontrolleri sırasında saptanarak merkezimizde tedavi edilebilmektedir. Kadın üreme organlarının vajinal ultrasonografi ile değerlendirilmesi önemlidir. Rahim ağzı hastalıklarının kolposkopik muayenesi ve gereğinde Krio veya Leep (Dondurma ve Yakma ) tedavisi merkezimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Gebelik öncesi danışmanlık ve gebeliğe hazırlık..

Hamilelik öncesi danışmanlık, daha sağlıklı nesiller amaçlayan İRENBE Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi koruyucu hekimlik hizmetlerinin ilk hedeflerindendir. Genetik hastalıklar, Guatr, Kansızlık (Akdeniz anemisi), Bulaşıcı hastalıklar (hepatit, kızamıkçık bağışıklığı), Sistemik hastalıklar (Şeker, yüksek tansiyon) açısından merkezimizde rutin sağlık taramaları yapılmaktadır. Anne adayı jinekolojik açıdan daha sağlıklı bir hamilelik dönemine hazırlanmakta ve kullanmakta olduğu ilaçların bebeğin sağlığı açısından taşıdığı riskler değerlendirilmektedir. Folik asit vitamini kullanımını, bazı anomalilerin riskini azaltmak için gebelik öncesinden itibaren ve gebeliğin ilk 3 ayında önermekteyiz.

İRENBE, Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi'nde hamilelik dönemi titizlikle takip edilmektedir. Anne adayının ve bebeğin sağlık taramaları ve sağlıklı bir doğum süreci için her aşamada uzman bir ekiple koordinasyon gereklidir. İRENBE, fetal tarama ve riskli gebelik takip ve yönetiminde REFERANS MERKEZİ olmaya devam etmektedir.

3 Boyutlu Ultrasonda gelişiminin izlenmesi ve dijital ortama kaydı bebeğinizin ilk hediyesidir...

Merkezimizde gebeliğin ilk 3 ayından itibaren üst düzey ultrasonografik anomali taraması ve genetik hastalık araştırmaları, ve karar verilen olgularda CVS, Amniosentez, fetal redüksiyon uygulanmaktadır. Amniosentez, bebeğin içinde yaşadığı amnion sıvısından ultrason eşliğinde, steril şartlarda, ince bir iğne yardımı ile alınan örnekte down sendromu benzeri kromozom hastalıklarının araştırılması için yapılmaktadır. Ultrason taraması 3 boyutlu ve renkli doppler ultrasonun da yardımı ile 11-14. haftalar arası ikili test ile birlikte, 16-18. haftalar arası üçlü test ile birlikte ve 20-24. haftalarda gerekirse fetal ekokardiografi ile birlikte yapılmaktadır.

Anne adayının sağlık ve kilo kontrolünün düzenli olarak yapılması, gerekli aşıların ve sağlıklı bir beslenme programının uygulanması çok önemlidir. Dietisyen kontrolünde ideal beslenme ile aşırı kilo almadan sağlıklı bir gebelik dönemi geçirilmesi hedeflenmektedir.

Ağrısız Doğumda, İrenbe, İzmir ve Türkiye'nin ilkelerindendir..

Ağrısız normal doğum (Epidural anestezi eşliğinde) ve doğum sonrası evde hemşirelik bakımı konforunu yaşamak her kadının seçeneği olmalıdır. İRENBE, normal doğumu ve en az 6 ay anne sütü verilmesini desteklemektedir.

İRENBE' de hamilelik dönemi ve sonrası için anne ve baba adaylarına yönelik eğitim seminerleri sürdürülmektedir.

Her aile istediği zaman ve sayıda çocuk sahibi olma şansına sahip olmalıdır. . .

Aile planlaması, çiftlerin bebek sahibi olmayı planlama özgürlüğü anlamına gelmektedir. İRENBE' de aile planlaması danışmanlığı verilmekte ve modern aile planlaması yöntemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Doğumda Çocuk Uzmanı yanınızda..

Doğumda bebeği karşılayan ve ilk sağlık kontrolünü yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı doktorumuz, bebeğin sağlıklı büyüme gelişmesi için her türlü önlemi alacaktır. Aşı takviminin, sağlık ve gelişim kontrollerinin doğumdan itibaren düzenli yapılması ve O'na uygun beslenme eğitimi, en önemli gelişim süreci olan hayatın ilk yıllarında uzman, titiz ve sevecen bir bakış açısı gerektirmektedir. Sağlıklı nesiller için yaşamla ilk tanıştığı andan itibaren bebeğin hak ettiği bakım ve özeni İRENBE gerçekleştirecektir.

Menopoz, İrenbe'nin özel uzmanlık alanıdır..

Menopoz döneminde yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı İRENBE doktorları hanımları bilinçlenmeye çağırıyor. ''Menopoz döneminde hayatınızın ikinci baharınızı yaşayabilirsiniz'' sloganıyla merkezimizde düzenlenen ücretsiz seminerlere, isteyen hanımlar randevu alarak katılabilir ve menopoz ile ilgili tüm merak edilen sorulara yanıt alabilirler. .

İrenbe'de teknolojinin son ürünleri..

Endoskopik yöntemler, kadın sağlığı alanında açık cerrahiye oranla birçok durumda önemli avantajlar sunmaktadır. İRENBE Endoskopik yöntemleri özel eğitimli uzman bir ekip ile gerçekleştirmektedir. Laparoskopi, kapalı cerrahi bir teknik olarak yumurtalık kistlerinin, dış gebeliğin ve infertilite nedenlerinin teşhis ve tedavisinde altın standart bir yöntemdir. Rahim duvarı sağlık sorunları (yapışıklık, polip, myom gibi) Ofis Histeroskopi ile teşhis ve tedavi edilebilmektedir. Ofis Histeroskopi, mikro çaplı aletler kullanılarak rahim iç boşluğunun kamera ile görüntülenmesini sağlayan günümüzün en az travmatik teşhis ve tedavi yöntemlerinden biridir ve merkezimizde başarı ile uygulanmaktadır.

İrenbe, İzmir'in ilk özel Tüp Bebek Merkezi: Umudun hayat bulduğu yer

Merkezimize Ege bölgesinin, Türkiye'nin ve Dünyanın birçok farklı bölgesinden çiftler bebek özlemi ile başvurmaktadır. Tüp Bebek ve İnfertilite (Kısırlık) tedavilerinde İRENBE, uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir. İRENBE İzmir' in ilk özel tüp bebek merkezi olarak, dünyanın birçok saygın kliniği ile paralel tüp bebek başarı oranları ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlere umut ışığı olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

İRENBE' de infertilite nedenlerine yönelik araştırmalara önem verilmektedir. Hormon analizleri, yumurtlama takibi, sperm analizi, hidrosonografi, histeroskopi, HSG, laparoskopi gibi yöntemler gereken olgularda ileri teknikler ile uygulanmaktadır. 

Her hasta, İrenbe için önemlidir...

Tedavilerin tümünde 'kişiye özel protokoller' kullanılmaktadır. Yani, infertilite sorunu yaşayan çiftin nedene yönelik tedavi alması ve mümkün olan en yüksek başarı oranı ile kısa sürede tedaviyi sonuçlandırılması temel hedefimizdir. Merkezimizde yumurtlama arttırıcı tedaviler, aşılama (IUI) ve teknolojik olarak en gelişmiş tüp bebek tedavi olanakları sunulmaktadır. Tüp bebek ünitemizde IVF, Mikroenjeksiyon (ICSI), Assisted Hatching (Destekli yuvalanma), Blastosist transferi, Embriyo dondurma, sperm dondurma, oosit dondurma teknikleri ve TESA/TESE adı verilen testis dokusundan sperm elde etme teknikleri başarı ile ve titizlikle uygulanmaktadır. Tüp Bebek Ünitemiz, PGD, IVM ve vitrifikasyon tekniklerini kullanıma eklemeyi hedeflemektedir. Kalite kontrolünün her aşamada çok önemli olduğu tüp bebek uygulamaları 'Eve tek sağlıklı bebek götürmek' sloganını tek başarı kriteri olarak algılayan bir anlayışla sürdürülmektedir.

İnfertilite sorunu yaşayan çiftlerde psikolojik desteğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Koordinasyon içinde bulunduğumuz güleryüzlü uzman psikologlar, tedavi stresi ile başa çıkma konusunda yardımcı olmaya hazırdır. Kendi mucizenizi gerçeğe dönüştürmek sanıldığı kadar zor değil!

İrenbe Çocuk Şenliğinde baharın coşkusu ile anneler gününü kutluyoruz...

Her yıl düzenlenen İRENBE Çocuk Şenliğinde sağlıklı gülücükler ile koşan çocuklarımızı ve mutlu ailelerini görmek, sağlıklı nesiller ve sağlıklı toplum yaratmaya yönelik çabalarımızın sonuçsuz kalmadığını göstermektedir. İRENBE, umudun hayat bulduğu ve ailelerin kendi mucizelerinin gerçeğe dönüştüğü yer olarak bilimsel ve kaliteli sağlık hizmeti sunma hedefinde emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. . .

Etik ve moral değerlere sahip çıkan İrenbe, bilgi paylaşımına önem vermektedir. Kadın sağlığı seminerlerimiz, düzenli olarak basılan ve alanında önemli bir boşluğu dolduran İrenbe Dergi, eğitsel broşür ve kitapçıklarımız, kurs ve sempozyumlarımız, ulusal/uluslararası kongre ve araştırma katılımlarımız, internet sitemiz bu çabanın örnekleridir. Sorularınız ve katkılarınız bizim için önemlidir.

Unutmayın sizde bilgiye ve geleceğe inanan büyük İRENBE ailesinin bir ferdisiniz.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır