İzmir Özel Kent Hastanesi

Adres:
8229/1 Sokak No:56 Çiğli-İZMİR
Posta Kodu:
35580
Telefon:
+90 (232) 386 70 70
Web Sitesi:
http://www.kenthospital.com/
Bu sayfa en son 27.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Sağlığın Kent'i 10 Yaşında!

 
2004 yılından bugüne Kent Hastanesi, tıbbi başarılarıyla yalnızca İzmir ve Ege Bölgesi değil, çevre ülkelerde de adından söz ettirmiş bir sağlık kuruluşudur.
 
Tam teşekküllü özel bir hastane olan Kent Hastanesi; tıbbi uzmanlığı, deneyimi ve güçlü teknolojik altyapısı ile yalnızca üniversite hastanelerinde verilebilen üst düzey tanı ve tedavi olanaklarını hastalarına sunmaktadır. 
Uluslararası JCI akreditasyonlu Kent Hastanesi; karaciğer, böbrek ve kemik iliği nakilleri, kardiyoloji kliniği ve onkoloji (kanser) tedavisinde SGK anlaşmalıdır. Tüm branşlardaki poliklinik ve klinik hizmetlerinin yanı sıra Karaciğer Organ Nakil Merkezi, Böbrek Organ Nakil Merkezi, Kemik İliği Nakil Merkezi’ndeki başarı oranı yüksek nakil ameliyatları ile Kent Hastanesi, ülke genelinden ve yurt dışından birçok hastayı yeniden sağlığına kavuşturmuş olmanın gururunu yaşamaktadır. 1700’ü aşkın karaciğer nakli yapan uzman ekip ile karaciğer yetmezliği hastası bebek, çocuk ve yetişkinlerde karaciğer naklinde Avrupa’da ilk sıralarda yer alan Kent Hastanesi, özellikle çocuk karaciğer nakillerinde ön plana çıkmaktadır. Kent Hastanesi, 30.000 m2’lik arazi üzerine kuruludur. Uluslararası JCI akreditasyonlu olan Kent Hastanesi, ulusal standartlara tam uyumun yanı sıra,  standart AIA (American Institute of Architects) Hastane Binaları Rehberi’ne uygun olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Yaklaşık 22.000 m2 kapalı alana sahip Kent Hastanesi’nde tüm branşlarda tam gün çalışan hekimlerce poliklinik ve klinik hizmeti verilmektedir. 

Uluslararası JCI Akreditasyonu 

Akreditasyon sağlık hizmetleri organizasyonlarının, bakım kalitesini artırmak için tasarlanmış bir dizi standardın gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını saptamak üzere bağımsız bir kurum tarafından değerlendirilmesi sürecidir.

Joint Commission International (JCI), sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini arttırmaya odaklanmış, kar amacı gütmeyen Joint Commission on Accreditation of Healthcare Organizations (JCAHO) kurumunun uluslararası akreditasyon hizmetleri için oluşturulmuş birimidir. JCI 80’den fazla ülkede sağlık kuruluşlarını denetleyerek akredite etmektedir. 

Uluslararası saygınlığı tartışılmaz olan JCI Akreditasyon Standartları çerçevesinde iş akışları düzenlenen Kent Hastanesi, 2006 yılında ilk defa akredite olmuş, 2009 ve 2012 yıllarında da JCI akreditasyon sertifikasını yenilemiştir. 

Güçlü Teknik Altyapı

Kent Hastanesi’nde hastaların ve refekatçilere yüksek  konfor sunulan toplam 162 hasta yatağı bulunmaktadır. 

Görüntüleme hizmeti; manyetik rezonans, bilgisayarlı spiral tomografi, dijital floroskopi, mamografi, direkt röntgen, renkli doppler ultrasonografi gibi cihazlar ile verilmektedir. Bu cihazlardan alınan imajlar, dijital ortamda (PACS) tüm hekimlerin kullanımına sunulmaktadır.

 

 

 

Koroner anjiografi, nükleer tıp, kemik densitometresi gibi uygulamalar, dijital olarak arşivlenmekte, hem hastane içinde hem de gerek duyulduğunda yurt içindeki veya yurt dışındaki hekimlere güvenle gönderilmektedir.    

Biokimya, hematoloji, mikrobiyoloji ve hormon testlerinin yapılacağı laboratuvarlarda test kitlerinin seçiminde kalite onayı esas alınmakta, kalite güvencesi kuralları uygulanmaktadır. 

Kardiyolojik Tanı Bölümü’nde EKG, Holter, EKO, Eforlu EKG gibi cihazlarla teşhis olanağı sağlanmaktadır. Koroner anjiografi, anjioplasti, stent, pace-maker gibi işlemlerin yapılabileceği Girişimsel Kardiyoloji Bölümü, yoğun bakım ve ameliyathaneler ile doğrudan bağlantılı olarak çalışmaktadır. Çift koridor (steril, yarı steril) sistemi ile düzenlenen ameliyathanelerde, laminar-flow hava akımı, hepa filtrasyon ve pozitif basınç altında tam sterilizasyon sağlanmaktadır ve “clean room standartları” yetkili kuruluşlarca da test edilmektedir.

Ameliyathaneler ve Yoğun Bakım Üniteleri

Kardiyovasküler ameliyatlar için ayrılan özel ameliyathanelerin yanı sıra mikrocerrahi operasyonlarda kullanılan özel ameliyathaneler de bulunmaktadır. Ameliyathaneler ile bağlantılı olan, yüksek teknolojik ürünler ile donatılmış, 24 yetişkin, 6 yenidoğan olmak üzere toplam 30 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Yoğun bakım ünitelerindeki hastaların tüm tıbbi değerleri, hastane network sistemi ile hekimlerin izlenimine açıktır. 

Yoğun bakım, acil gözlem gibi dışarıdan ziyaretçi girişi yapılamayacak ünitelerdeki hastalarımız, kameralar aracılığıyla sürekli görüntülenmektedir ve ilgili hekimler tarafından hasta yakınlarına gerekli bilgiler düzenli olarak aktarılmaktadır.

Doğumhaneler

Kent Hastanesi’ndeki doğumhanelerde, hamilelerin doğum öncesi ağrılı dönemlerini hava ve basınçlı su altında daha rahat geçirebilmelerine olanak sağlayacak jakuziler bulunmaktadır. Ayrıca, tüm doğum hizmetlerinin ev ortamında verileceği özel doğum odaları (LDRP) vardır. 

Gerekli durumlar için bu bölümlerden ameliyathanelere direkt geçiş imkanı sağlanmaktadır. Bebek bakım ünitesinde, yeni doğanların her türlü rutin ve acil müdahalelerinin yapılabileceği yoğun bakım ünitesi ve küvez bulunmaktadır.  Hasta odalarında hemşire ile direkt haberleşmeyi sağlayan hemşire çağrı sistemi, merkezi tıbbi gaz sistemi, hastanın her türlü pozisyonunu kendi kendine almasını mikroişlemcili elektronik hasta yatakları bulunmaktadır.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır