Kars Devlet Hastanesi

Adres:
Şehitler Mahallesi İnönü Caddesi No: 1
Telefon:
+90 (474) 212 56 69
Web Sitesi:
www.karsdevlethastanesi.gov.tr
Bu sayfa en son 16.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
1967 yılında 60 yataklı genel hastane olarak açılan Kars Devlet Hastanesi ihtiyaca binaen yapılan hizmet binaları ile 235 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak zaman içerisinde fiziki şartların uygun olmaması mevcut binaların ihtiyaca cevap vermemesi ve halkımızın daha modern ortamlarda sağlık hizmeti alma isteğinin karşılanabilmesi için yeni hastane binasına ihtiyaç duyulmuştur. Yeni hastane binası 2006 yılında 251 yatak kapasitesi ile hizmete açılmıştır. Eski hastane binası tamamen hizmete kapatılmıştır. Halen hastanemiz, 3'ü temel bilimler olmak üzere, 29 dalda hizmet vermektedir.

İlimizde faaliyet gösteren Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Bakımevi, Aralık 2010'dan itibaren Bakanlığımızın kararı ile hastanemiz ek binası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Halen Kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında hizmet vermektedir. Halihazırda mevcut yatak kapasitemiz 369'dur.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır