Konya Akşehir Devlet Hastanesi

Adres:
Kileci Mah. Hastane Caddesi Akşehir-KONYA
Posta Kodu:
42550
Telefon:
+90 (332) 813 6474
+90 (332) 812 2400
+90 (332) 813 1624
+90 (332) 812 5600
Eposta:
[email protected]
Web Sitesi:
http://aksehirdh.saglik.gov.tr/portal.php
Bu sayfa en son 29.09.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
TARİHÇEMİZ
Hastanemiz 1953 yılında 50 yataklı belediye hastanesi olarak hizmete başlamış olup daha sonra iki katı daha 1955 yılında hayırsever vatandaşımız M.Şevki ŞIRVANCI tarafından yaptırılmış 1961 yılında da Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na devredilmiştir.1978 yılında Sağlık Kurulları Kurma ve Yaşatma Derneği ’nin önderliğinde ve vatandaş katkısıyla ikinci bina yapılmış ve yatak kapasitesi 150’ye çıkarılmıştır.1996 yılında temeli aynı dernek tarafından atılan üçüncü bina genel bütçe katkılarıyla 1999 yılında C Blok olarak hizmete girmiş yatak kapasitesi 250’ye çıkarılmıştır. D Blok ek poliklinik binası hayırsever vatandaşımız İsa YARAR tarafından Kemal YARAR adına yaptırılmıştır.Binanın 2. ve 3. katları Sağlık Kurulları Kurma ve Yaşatma Derneği ‘nce yaptırılmış olup, kadro yatak kapasitesi 300’e çıkarılmıştır.Ek binanın 3. katı ise 2006 mart ayında Ameliyathane olarak hizmete açılmıştır. Ameliyathanemizde 4 genel ameliyat masası, 2 tane lokal ameliyat masası olmak üzere 6 ameliyat masası mevcut olup birçok ameliyat hastanemizde en son teknoloji ile modern koşullarda yapılmaktadır. Hastanemiz standart kadro yatak sayısı 300 olup şu an fiili yatak sayısı 223 dur.

Akşehir Devlet Hastanesi Hastane Yönetici Baştabip Uzm.Dr.Abdüsselam ULU tarafından yürütülmektedir. Ayrıca hastanemiz şu anda 29 uzman hekim,18 pratisyen, 11 diş tabibi, 183 sağlık personeli ve 55 Genel idari hizmetlerde görevli personel toplam 296 kişi ve ihtiyaca göre geçici olarak atanan görevlilerle hizmet vermektedir. Eylül 2006 tarihinden itibaren hastanemizde hekim seçme hakkı uygulaması başlamıştır. Bu uygulama çerçevesinde her uzman için ayrı bir poliklinik mevcuttur. Hastanemiz genelinde verilen hizmetler otomasyon çerçevesinde yapılmaktadır. Bünyemizde sigarayı bırakma polikliniği bulunmaktadır. Hastanemize günlük ortalama 1500-2000 arası hasta müracaat etmektedir. Çevre ilçelerden gelen hasta sayısı oldukça fazla olup bölge hastanesi gibi hizmet verilmektedir.

Hastanemizde modern tıbbi ve teknik alanda Kemik Dansitometresi, Laboratuar (Biyokimya, Hormon ,Hematoloji), Radyoloji (röntgen-ultrasonografi ), Tomografi, Taş Kırma (ESWL), Kan Bankası, EEG (Elektroansefalografi), EKG (Elektrokardiyografi), Odyometre (İşitme testi) ve yeni doğan işitme Testi hizmetleri verilmektedir. Temizlik, yemek, güvenlik ve bilgi işlem hizmetleri profesyonel olarak dışardan hizmet satın alınarak yürütülmektedir.Halen ilgili şirketler bünyesinde temizlik çalışanı olarak 115 kişi, mutfak çalışanı olarak 18 kişi, bilgi-işlem elemanı olarak 4 kişi, güvenlik elemanı olarak da 15 kişi ve 39 tane bilgi işlem ve veri hazırlama elamanı istihdam edilmiştir. Mutfağımızda hastanemizde tüketilen ekmek kendi imkanlarımızla üretilip hasta, refakatçı ve çalışanlarımızın tüketimine sunulmaktadır.
Hastanemizde modern bir hemodiyaliz ünitesi mevcuttur. 16 cihaz ile evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine ücretsiz olarak taşınan 30 hastaya hizmet vermektedir.

Hastanemizde daha önce Hastane yöneticileri tarafından kurulan hasta hakları birimi, Ekim 2005 tarihinden itibaren ayrı bir ünite olarak organize edilmiş Hasta Hakları Birimi etkin bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir.

Hastanemiz aciline kriz ve intihar girişimi nedeniyle müracat eden vatandaşlarımıza destek amaçlı psikososyal destek birimimiz mevcuttur.Vatandaşlarımıza medikal tedavi yanında psikolojik destekte verilmektedir.

Hastanemizde 112 acil hizmetleri B Tipi Acil İstasyonu mevcut olup, 3 tam donanımlı Ambulanstan 1 adedi hasta naklinde 2 adedide 112 acil müdahale ekibinde kullanılmaktadır.Ambulanslarımız Konya 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun talimatları ile ve telsiz aracılığıyla yönlendirilmekte olup olay yerine en kısa sürede ulaşarak gerekli tıbbi müdahaleleri yapmaktadır.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır