Konya Beyhekim Devlet Hastanesi

Adres:
Beyhekim Mahallesi Turgut Özal Caddesi - Selçuklu / Konya
Posta Kodu:
42060
Telefon:
+90 (332) 224 30 00
+90 (332) 224 30 01
+90 (332) 224 30 02
+90 (332) 224 30 03
Web Sitesi:
www.beyhekimdh.saglik.gov.tr
Bu sayfa en son 29.09.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.
Hakkımızda
     İlimiz Yazır Bölgesinde yer alan Beyhekim Sağlık Kompleksi; Beyhekim Devlet Hastanesi, Akıl ve Ruh Sagligi Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi ve Onkoloji Hastanesini kapsayacak sekilde planlanmistir. Kompleks içerisinde insaati ilk tamamlanan hastanemiz Beyhekim Devlet Hastanesidir. Hastanemiz, 320 yatakli olarak insa edilmis, 70 bin metrekare alan üzerinde kurulmus ve 36 bin metrekare kapali alana sahiptir. Son derece gelismis teknik bir altyapiya sahip olan hastanede hastalarin konforu için her türlü ayrinti düsünülmüstür. Hasta odalari, içinde tuvaleti ve lavabosu bulunan 1 ya da 2 kisilik olarak planlanmistir. Hasta odalari ve hasta tuvaletlerinde Hemsire çagirma sistemleri mevcuttur.

     Bu sayede hastalarimiz her istedikleri zaman saglik personeline ulasma imkâni bulacaklardir. Merkezi isitma ve sogutma sistemleri, ferah hasta odalari, genis bekleme salonlari ve poliklinik birimleriyle hastalarimiza modern ortamlarda en iyi hizmeti vermeyi amaçliyor. Hastane güvenligi; muhtelif yerlere yerlestirilen 96 adet kamera ile güvenlik görevlileri tarafindan saglanmaktadir. Hastanede olusturulan pnömatik sistemle, kan tüpleri artik elle tasinmamaktadir. Sistem sayesinde tüpler özel bir yöntemle çok hizli bir sekilde laboratuara ulastirilmaktadir.

     Beyhekim Devlet Hastanesi 2007 Temmuz ayinda Konya Egitim ve Arastirma Hastanesine bagli olarak Beyhekim Ünitesi adi altinda 20 geçici görevli uzman hekimle poliklinik hizmeti vermeye baslamistir. 2009 yili ilk aylarinda özerklik kazanan hastanemize temmuz ayinda Bashekim olarak Op.Dr.Gökhan DARILMAZ atanmistir. Bashekimin atanmasinin ardindan hastanemizin tam tesekküllü olarak hizmet vermesine yönelik çabalar hiz kazanmis, gerekli planlamalar yapilmis ve kadrolu uzman hekim sayisi 4 ayda 49 a çikarilmistir.

     Diger bir hizmette bölgede önemli bir ihtiyaç olan Acil Servisin açilmasidir. Beyhekim Acil Servisi yogun bir çalismanin ardindan 16 Kasim tarihi itibariyle vatandaslarimiza hizmet vermeye baslamistir. Servisimiz fiziki sartlari bakimindan 2 gözlem, 1 müsahede, 1 cerrahi müdahale, 1 dâhiliye muayene, çocuk poliklinigi, çocuk müsahede, resütasyon odalari ve 25 yatakli gözlem ünitesi olmak üzere yeterli kapasiteye sahiptir. Ayrica teknik bakimdan sterilizasyon ünitesi, EKG, her yatak basinda aspiratör, merkezi oksijen sistemi, röntgen cihazi, laboratuar hizmetleri, 1 nakil ambulansi, 24 saat güvenlik, acil otopark ve heliport baglantisi modern bir sekilde dizayn edilmistir.

     Beyhekim Devlet Hastanesi yatakli servislerinin ve ameliyathanelerinin Aralik ayi içerisinde hizmet vermeye baslamasi için yogun çalismalar devam etmektedir.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır