Samsun Ladik Devlet Hastanesi

Adres:
Akpınar Mah. Samsun Cd. LADİK / SAMSUN
Telefon:
+90 (362)771 41 44
+90 (362)771 43 13
Eposta:
samsundhs8@saglik.gov.tr
Web Sitesi:
http://ladikdh.gov.tr/index1.php
Bu sayfa en son 12.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.

HASTANEMİZİN TARİHÇESİ

KURUM VE KURULUŞUN TARİHÇESİ

   İlçe devlet hastanemiz 1958 yılında hizmete açılmış,1984 yılına kadar sağlık merkezi olarak hizmet vermiştir.1984 yılında ise 25 yataklı hastaneye dönüştürülmüştür.Hastanemizde Röntgen,Laboratuvar,Yatan Hasta Servisi,Dahiliye ve Kadın Doğum polikliniklerinin yanında Acil Servis birimi hizmet vermektedir.

   Hastanemiz bünyesinde ekim 2005'te faaliyete girmiş olan Hemodiyaliz ünitesi mevcut olup şu an Diyaliz Ünitemiz 5 hemodiyaliz makinesi(4'ü normal,1'i hepatitli hastalar için)ile diyaliz hastasına hizmet verilmektedir.Hemodiyaliz Ünitesinde diyaliz sertifikalı 1 tane doktorumuz,2 tane hemşiremiz görev yapmaktadır.

ÖRGÜT YAPISI

   Hastanemizde 2 uzman Tabip(Dahiliye,Kadın Hastalıkları ve Doğum),4 Pratisyen Tabip,2 Diş Tabip,5 Ebe,17 Hemşire,5 Laboratuvar Teknisyeni,5 Röntgen Teknisyeni,3 Anestezi Teknisyeni,6 Acil Tıp Teknisyeni,5 Tıbbi Sekreter ve 1 Sağlık Memuru olmak üzere 55 Sağlık Personeli;

   1 İdari ve Mali Hizmetleri Müdürü,1 Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü,1 Ayniyat Saymanı,3 V.H.K.İ,2 Şoför ve 7 Hizmetli olmak üzere 15 Genel İdari Hizmetler Personeli görev yapmaktadır. 

ACİL SERVİS

   Acil serviste yapılan düzenlemelerle birlikte müşahadedeki yatak sayısı 3 bayan,3 erkek olmak üzere 6’ya çıkarılmış, müdahale bölümü 3 yataklı hale getirilmiştir.Şu an 17 personelle hizmet vermekte olan acil servisimiz, günde ortalama 150, ayda ise ortalama 4.500 hastaya bakmaktadır. 

POLİKLİNİK BÖLÜMÜ

   Eski binada yapılan yenilemelerle, poliklinik bekleme salonları genişletilmiş,hastalar için daha ferah oturma bölümleri hazırlanmış, yerleştirilen monitörlerle hasta çağırma ekranı oluşturulmuş,hastalar bu ekranlarda muayene sırasını ve ismini görebilmektedir.Hasta kabul birimindeki bilgisayar ve personel sayısı ikiye yükseltilmiş olup hastaların yoğunluk yaşamadan fişlerini kestirerek polikliniklerine ulaşmaları sağlanmıştır. 

DİŞ ÜNİTESİ

   Daha önce tek poliklinikte hizmet veren diş ünitemizde,ek binadaki düzenlemeler sonrasında üç ünitlik doktor odası ve hasta bekleme salonundan oluşan ayrı bir birim olarak hizmet vermeye başlamıştır.Alınan yeni cihazlarla da diş çekiminin dışında dolgu yapımı,diş taşı temizliği ve protez yapımına başlanmıştır.Polikliniğimiz her gün iki Diş Hekimi ile hizmet vermektedir. 

YATAN HASTA SERVİSİ

   Hastanemiz ek binasında yapılan düzenlemeler sonrasında eski binada bulunan Baştabip,Müdür ve Satın alma odaları kaldırılıp ek binaya taşınarak,eski bina üst katı tamamen Yatan Hasta Servisi olarak düzenlenmiştir.Bütün yatan hasta odalarındaki hasta karyolaları yenilenmiş,hemşire çağrı sistemi kurulmuş ve bütün hastanede merkezi oksijen sistemi faaliyete geçmiştir. 

HASTANE OTOMASYONU

   Hastanemizdeki tüm bilgisayarlar otomasyon sistemiyle birbirine bağlandı. Bu şekilde işlemler tek elden poliklinikten yapıldığı için hastalarımız daha rahat ve hızlı fişlerini kestirip, laboratuar ve röntgen gibi birimlerdeki işlerini ellerindeki kişisel bilgilerinin yazılı olduğu fişleriyle takip edebilmektedirler. Serviste yatan hastaların sonuçları da artık laboratuvarın sonuçları vermesi beklenmeden servislerimizden bilgisayar üzerinden otomasyonla alınabilmektedir.
  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır