Türk Kızılayı Samsun Tıp Merkezi

Reklam
Adres:
19 Mayıs Mh. Ağabağli Cd. No.1/6 (Adliye Sarayı Karşısı)SAMSUN
Posta Kodu:
55030
Telefon:
+90 (362) 431 19 90
Eposta:
bilgi@samsunkizilay.org.tr
Web Sitesi:
http://www.samsunkizilay.org.tr/
Reklam
Bu sayfa en son 12.10.2014 tarihinde güncellenmiştir. Kurum yetkilisi misiniz ? Sayfayı yönetmek için yetki talebinde bulunun.

Kızılay Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Kızılay Tıp Merkezimizi daha da modernleştirme ve geliştirme konusunda endoskopi merkezimize gerekli katkıyı yapmayı kararlaştırmışlardır.

       Kızılay tıp merkezi olarak tüm branşlarda olduğu gibi endoskopi konusunda da halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için çok ciddi girişimlere başlamış bulunuyoruz. Endoskopi ünitemize çok kısa bir süre sonra büyük yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Amacımız halkımıza en mükemmelini sunmaktır.

       Halkımızı endoskopi konusunda sık sık bilgilendirmeyi planlıyoruz. Bu sayımızda bu konuya kısaca değinmek istiyoruz

ENDOSKOPİ NEDİR: Yemek borusu, mide, onikiparmak bağısağı, kalın barsak gibi organların, kolayca eğilebilen fiberoptik ışık kaynakları ile aydınlatılıp çıplak gözle görülerek bu organlar ve hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu işlem sırasında hastalıklı bölgeden byopsy (küçük parçacıklar alınması) yapılarak, patolojik inceleme ile kesin teşhis konulabilmektedir. Byopsy işlemi sırasında hasta herhangi bir ağrı duymamaktadır ve işlemin yapıldığını da hissetmez.

           Tıbbın hemen tüm dallarında endoskopik tetkikler yapılmakta olup, hastalıkların erken teşhis ve tedavisinde mükemmel bir tanı aracıdır. Endoskopik tetkik sırasında tedaviye yönelik medikal (ilaçla) veya cerrahi işlemlerde yapılabilmektedir.

  • Yorum yazmak için tıklayınız.
  • Olumlu Olumsuz

  • Bu kurumla ilgili hiç yorum yapılmamış, lütfen kurumla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

Aradığınız bilgilere eksiksiz ulaşabildiniz mi? Lütfen geri bildirimde bulunun.
Evet   Hayır